Bestyrelse og udvalg

BESTYRELSEN

Formand: Sanne Caft, Vester Søgade 62, st.th., 1601 København V, tlf.: 2614 4310, sannec@kff.kk.dk

Næstformand: Inez Gilvad, tlf.: 2020 6335, inez-gilvad@mail.dk

Kasserer: Hanne Brenøe, tlf.: 3810 0797, hanne@brenoee.dk

Sekretær: Ida Ravn, tlf.: 3323 2985, ida_ravn@yahoo.dk

Bestyrelsesmedl.: Lene Mejndor, tlf. 5049 1454, lmejndor@mail.dk
Lotte Bredahl, tlf.: 2062 5211, lotte_bredahl@hotmail.com
Claus Hansen, tlf. +46 435 711 064 romanov1953@hotmail.com

Alle henvendelser om medlemskab, adresseændringer og kontingent skal meddeles til kassereren: tlf. 3810 0797 eller hanne@brenoee.dk

Foreningens bankkonto: Reg.nr. 1551  kontonr. 166 5774

UDVALG

Redaktionsudvalg – klik på linket ASCOLTAs redaktionsudvalg

Operaens Venners Fond af 1984: Leif Frederiksen, tlf.: 2097 2943, leif.frederiksen@mail.tele.dk
Fondens bankkonto: Reg. 1551  kontonr. 729 0683
Giro Bank: <01> 729 0683

PR-udvalg:
Poul Einer Hansen, tlf.: 3311 0453, pouleiner@vip.cybercity.dk
Sanne Caft, tlf.: 2614 4310, sannec@kff.kk.dk

Arrangementer:
Ida Ravn, tlf. 3323 2985, ida_ravn@yahoo.dk
Hanne Brenøe, tlf. 3810 0797, hanne@brenoee.dk
Anni Stuart, tlf. 3874 0046, anni@stuart.dk
Lene Mejndor, tlf. 5049 1454, lmejndor@mail.dk

Rejser:
Inez Gilvad, tlf. 2020 6335, inez-gilvad@mail.dk
Bankkonto Regnr.. 1551 kontonr. 6969089

Videoudvalg:
Mogens Hoffmann Jørgensen, tlf. 4593 5662, m.hoffmann.j@gmail.com
Anni Stuart, tlf. 3874 0046, anni@stuart.dk
Hanne Brenøe, tlf. 3810 0797, hanne@brenoee.dk
Claus Hansen, tlf. +46 435 711 064, romanov1953@hotmail.com

Information om opera i udlandet:
Søren Agerskov og Liselotte Tvede, tlf. 3927 2625, sa-lt@mail.tele.dk